УРОЧИСТОСТІ З НАГОДИ 75-ТИ РІЧНОГО ЮВІЛЕЮ СТВОРЕННЯ УПА ТА ДНЯ ЗАХИСНИКА ВІТЧИЗНИ ВІДБУЛИСЬ У ВЕЛИКИХ БІРКАХ

Дата: 13.10.2017 19:19

Сьогодні, напередодні святкування 75-ї річниці створення Української повстанської армії (УПА) та Дня захисника Вітчизни відбулись урочисті заходи. На будинку колишньої середньої школи збудованому у 1936 р., де тепер Великобірківський Будинок творчості школярів та музична школа, урочисто відкрито та посвячено пам'ятну дошку уродженцю Великих Бірок, члену ОУН, вояку УПА - Петру Худзію (1916-1949), псевдо Хмара. Відкриття пам'ятної дошки доручено громадсько-політичному діячу, нагородженому відзнакою Президента України - Хрестом Івана Мазепи (2009), великобірківчанину Віталію-Роману Сидязі. Чин освячення пам'ятної дошки здійснив парох о. Іван Яцик. Учасники урочистих заходів поклали квіти до меморіальної стели на місці привселюдного розстрілу нацистськими карателями у 1944 р. 34-ох українських патріотів і вшанували їх пам'ять та справили спільну молитву на місці перепоховання біля Меморіалу борцям полеглим за волю України. На завершення урочистих заходів всіх учасників запросили на святковий концерт за участю Народного аматорського хору селищного будинку культури та учнів, що відбувся у Великобірківській загальноосвітній І-ІІІ-го ступенів школі-гімназії ім. С. Балея.

Посилання на сторінку Великобірківської селищної ради у соціальній мережі Facebook