ВІД ХРАМУ ДО ХРАМУ ПРОЙШЛА ХРЕСНА ХОДА ВУЛИЦЯМИ СЕЛИЩА

Дата: 11.03.2017 23:08

Сьогодні, вперше за останні роки був змінений маршрут хресного ходу - початок від церкви св. вмч. Параскеви П'ятниці далі по вулицях М. Грушевського, Шкільна, Б. Хмельницького , Л. Українки, до місця, по вул. В. Стуса, де освячено хрест та наріжний камінь під будівництво храму Верховних апостолоів Петра і Павла.
      Не дивлячись на прохолодну дощову, часом з мокрим снігом, погоду за участю сотень вірян відбулася Хресна хода. Текст розважань до 14 -ти стацій, про останні години земного життя Сина Божого, чуйно виголошували семінаристи-старшокурсники Тернопільської вищої духовної семінарі ім. Патріарха Йосипа Сліпого під очільництвом віце-ректора з духовної частини - всесвітлишого отця-доктора Михаїла Пастуха, спонукаючи вірян, замислитися над своїм земним життям. Учасники ходи також молитовно вшанували воїнів АТО, їх рідних та волонтерів, які захищають Україну на війні на Сході України. Великий хрест, який очолював ходу, почергово несли отці Василь Михайлишин та Іван Яцик, всесвітлиший отець-доктор Михаїл Пастух, чоловіки та жінки служителі церковної громади, учасники церковного хору, селищний голова разом службовцями та депутатами селищної ради, монахині, педагогічні працівники ЗОШ - гімназії ім. С. Балея та дитячого садка, дитяча Марійська дружина, представники інтелігенції селища, лікарі та медпрацівники лікарні, прихожани церкви святої великомучениці Параскевії П'ятниці. Супроводжував молитву вірних чудовий спів хору семінаристів Тернопільської вищої духовної семінарі ім. Патріарха Йосипа Сліпого. Усі учасники хресного ходу були під великим враженням від духовного заходу. На завершенні хресного ходу всесвітлиший отець-доктор Михаїл Пастух виголосив Тарасову молитву:
"Свята сило всіх святих,
 Пренепорочная, благая!
 Молюся, плачу і ридаю:
 Воззри, пречистая, на них,
 Отих окрадених сліпих...", а прихожани склали щедрі пожертви воїнам учасникам АТО.