Селище Великі Бірки

Символіка селища Великі Бірки

Опис герба

У зеленому полі золота замкова вежа з трьома зеленими вікнами і відкритими воротами, над нею обабіч — дві срібні соснові гілочки (кожна з трьох пагонів). Щит, іспанського типу, обрамований декоративним картушем і увінчаний срібною міською короною з трьома вежками. Замкова вежа засвідчує історичне значення укріпленого містечка на території якого знаходився Борецький замок. Зелений колір і гілочки сосни вказують на назву поселення та багатство навколишніх лісів, серед яких воно виникло.

Опис прапора (хоругви)

Хоругва Українська геральдика ВЕЛИКІ БІРКИ Сучасна хоругва— квадратне полотнище, яке складається з трьох рівновеликих вертикальних смуг — зеленої, жовтої та зеленої, на зелених смугах — по три білі стилізовані соснові гілочки. Автор — Андрій Гречило.

Загальні відомості селища Великі Бірки

Великі Бірки (англ. Velýki Bírky, пол. Borki Wielkie, рос. Великие Борки) — селище міського типу у Тернопільському районі, Тернопільської області. Розташоване на обох берегах річки Гнізни Гнилої верхньої частини Гнізни — лівої притоки Серету, за 12 км на схід від Тернополя. Через територію селища протікають річки Теребна та Гніздечна — ліва і права притоки Гнізни Гнилої.

Сучасна назва Бірки походить від староукраїнського слова бір, що означає сосновий ліс. У XV ст. між річками Серетом і Гнізною був великий ліс, тому селище дістало назву Бо́рки від місцевості де воно виникло, згодом назви трансформувались: у XVI—XVII ст. містечко Бо́рки, у другій половині XVII ст. — село Подбор'є, Бо́рки, від середини 30-х рр. XIX ст. Бо́рки вели́кі, згодом Вели́кі Бо́рки, від 1967 р. с. Вели́кі Бі́рки, від 27 травня 1978 р.  — смт Вели́кі Бі́рки.